Látogatók a Tüskevárban

Szeptember 16-án pénteken különleges vendégek érkeztek hozzánk.

A ReSuli alapítvány egy Erasmus+ pályázat keretén belül olyan projektet szervezett meg, amelyben Litvániával és Romániával együttműködve – egymást meglátogatva – a résztvevő tanárok a sajátos nevelési igényű gyerekek helyzetét tárták fel és gyakorlati módszerekkel, új látásmódokkal gazdagították egymást különféle színes programokon keresztül.

A magyarországi látogatás utolsó állomása a Tüskevár volt. Bemutattuk az iskolát, körbevezettük őket s néha meg-meg álltunk egy nagy beszélgetésre, akár iskolánk pedagógiai hitvallásáról, akár a magyar oktatás és a különleges figyelmet igénylő tanulók viszonyáról. A vendégek láthattak speciális tantermeket az alsó tagozaton, találkozhattak a gyerekekkel a nagyszünetben, végül pedig a végzősök termében ültünk körbe. Zárásképp egy kis meglepetéssel is készültünk: eljátszottunk néhány magyar dalt és a magyarul nem beszélő vendégeknek megpróbáltuk megtanítani a Tavaszi szél vizet áraszt első két sorát.

Örülünk, hogy itt voltatok és máskor is szívesen látunk Benneteket!