Az első tanítási hét programja

Hagyományainkhoz híven az első tanítási héten különböző, a teljes iskolát bevonó, vagy osztályonkénti programokkal várjuk vissza a gyerekeket. Célunk egyrészt a nyári szünet és a tanítás megkezdése közötti átmenet megkönnyítése, másrészt az új tanulók könnyebb beilleszkedése.

FONTOS: Az első tanítási héten kb. 13 óráig tartanak a foglalkozások, ettől némi eltérés az osztályprogramok esetében lehet. Mivel a héten szabadabb, illetve nem az iskolában zajló programok lesznek, ezért EZEN A HÉTEN MÉG NEM LESZ EBÉD! Kérjük a szülőket, hogy a mozgásos programokra való tekintettel gondoskodjanak bőségesen enni- és innivalóról. Egész héten kényelmes, szabadidőruha viselete ajánlott. Az osztályonkénti programokról bővebb információval az osztálykísérők szolgálnak.

Az első hét programja:

2012. szeptember 3., hétfő (minden osztály)
• Évnyitó játék
• osztályonkénti foglalkozások
• Mozaik
Érkezés, kezdés: 9 órakor az iskolában.
Befejezés: 13.00 óra

2012. szeptember 4., kedd
Minden osztály külön, saját programja szerint.

5-6. osztály: Kézműves foglalkozás, kirándulás az Erzsébet kilátóhoz.
Találkozás: 9 órakor az iskolában, visszaérkezés az iskolába kb. 13 órakor.

7. osztály: Játékok, kézműves foglalkozás az iskolában, kirándulás az Erzsébet kilátóhoz.
Találkozás: 9 órakor az iskolában, visszaérkezés az iskolába kb. 13 órakor.

8. osztály: „A Duna a városban”. BKV-hajón városismereti kirándulás a 8. osztályos földrajz tananyag jegyében. Füzet, ceruza kötelező, fénykép készítésére alkalmas eszköz hozható! Akinek nincs bérlete, 400 forintot hozzon a jegyre.
Találkozás: 9.00 órakor a Jászai Mari téren. (A pontos helyet előző nap megbeszélem a gyerekekkel.)

9. osztály: Drámajátékok, festés az iskolában
Találkozás: 9 órakor az iskolában

10. osztály: Mozi az iskolában 9-től

11. osztály: Kirándulás az Apáthy-sziklához
Találkozás: 9 órakor a Batthyány téren a 11-es végállomásánál.

12. osztály: Mozi az iskolában 9-től

2012. szeptember 5., szerda
Minden osztály külön, saját programja szerint.

5-6. osztály: Kirándulás Szentendrére
Találkozás 9 órakor a Batthyány téren a HÉV pénztárnál, visszaérkezés ugyanoda kb. 13 órakor. BKV bérlet, valamint 620 Ft (HÉV kiegészítőjegy oda-vissza) szükséges.

7. osztály: Kirándulás Szentendrére
Találkozás 9 órakor a Batthyány téren a HÉV pénztárnál, visszaérkezés

8. osztály: „A Duna a természetben”. Evezés 8 fős kenukkal Szentendréről Budapest, Római-fürdőre.
Időjárásnak megfelelő ruházat, sapka, kendő, naptej, esetleg fürdőruha, gumipapucs vagy szandál, innivaló! Mentőmellényt kapunk, viselete kötelező.
Találkozás: 10.00 órakor Szentendrén (!!!) a HÉV-végállomáson. Aki nem utazott még önállóan ezen a vonalon, 9.00 órakor csatlakozhat az 5-6-7. osztályokhoz és kísérő tanáraikhoz a Batthyány-téren, a pénztárak előtt.

9. osztály: Fotó és film vendégelőadókkal
Találkozás 9 órakor az iskolában.

10. osztály: Állatkerti portya feladatlapokkal Találkozás ¾ 10-kor a bejáratnál.
11. osztály: Állatkerti portya feladatlapokkal Találkozás ¾ 10-kor a bejáratnál.
12. osztály: Állatkerti portya feladatlapokkal Találkozás ¾ 10-kor a bejáratnál.

2012. szeptember 6., csütörtök (minden osztály)
• Játékos sportnap a focipályán
Érkezés, kezdés: 9 órakor az iskolában
Befejezés: kb. 13 órakor.

2012. szeptember 7., péntek (minden osztály)
• Közös kirándulás a Hajógyári-szigetre
• bográcsos főzőverseny
• focimeccs, tollas, stb.
Indulás, gyülekező: 9 órakor a Batthyány téren a HÉV pénztáraknál. BKV bérlet szükséges.
Érkezés: Kb. 13 órakor a Batthyány térre
Azt, hogy a bográcsversenyen melyik osztály milyen ételt készít, a hét folyamán fogják az osztályok kitalálni. Az alapanyagok beszerzéséhez kérjük a szülők segítségét!

A hét programja .doc formátumban letölthető.

CsatolmányMéret
Microsoft Office dokumentum ikonja elso_het_programok_reszletes.doc36.5 KB